Hlavní obsah

Tohle jsem ještě nezažil! Odepisovaný veterán s kovovým kloubem uštval o 11 let mladšího soka

20. 10. 2021 14:53

„Mám hrozné bolesti, už nemůžu takhle dál,“ hroutil se před dvěma roky se slzami v očích po vyřazení v prvním kole Autralian Open někdejší první hráč světa Andy Murray. Vypadalo to na definitivní konec kariéry. Jenže skotský bojovník po až neuvěřitelných peripetiích se dokázal vrátit na scénu a vyhrávat. Nyní se opět pomalu blíží své vrcholné formě. V úterý v noci doslova uštval v gladiátorské bitvě v Antverpách o jedenáct let mladšího Američana Francese Tiafoea.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Murray porazil v Antverpách TiafoeaVideo: sntv

 
Článek

Šlo sice teprve o první kolo turnaje, ale drama, které nakonec vyhrál Brit nejtěsnějším možným rozdílem 7:6, 6:7 a 7:6, bylo parádní tenisovou podívanou.

„Myslím, že je to vůbec poprvé v kariéře, kdy jsem vyhrál 7:6, 6:7, 7:6. Rozhodně jde o moje nejdelší utkání na tři sety. Jsem teď unavený. Byla to neuvěřitelná bitva," soukal ze sebe 34letý veterán, jehož od bolestí zachránila druhá operace kyčle, po níž před dvěma roky získal první turnajový triumf právě v Antverpách.

Američana udolal svojí typickou neúnavnou hrou od základní čáry. Při sledování fyzicky náročného pojetí, kterým se rytíř sir Andy Murray probojoval mimo jiné ke třem grandslamovým titulům a dvěma zlatům z olympiády, bylo těžké uvěřit věřit, že hraje s kovovým kyčelním kloubem.

Po třech hodinách a 46 minutách nakonec mnohem mladšího soupeře udolal, když v závěrečném tie breaku odvrátil dva mečboly.

„Moje tělo už je staré. Mám za sebou na tůře spoustu zápasů. Nevadí mi hrát dlouhá utkání, ale tohle už byl úplně jiný level," přiznával Murray, který se letos zatím nedostal dál než do třetího kola.

„Hrálo se ve skvělé atmosféře. Díky všem, kteří přišli a fandili. Je tak skvělé být zpět a hrát zase před fanoušky," rozplýval se rodák z Glasgow.

Po duelu byl znát velký vzájemný respekt mezi oběma hráči, kteří si nakonec padli kolem ramen.

„Do zápasu jsme toho dali oba strašně moc, rozdíly byly minimální. Mně se v závěru dařilo na servisu, čehož jsem dokázal využít. Určitě si zapamatuju, jak jsme nějakých 30 minut po zápase seděli s Francesem v šatně a povídali si," dodal Brit.

Už na předchozím turnaji v Indian Wells, kde ve vyrovnaném duelu nakonec nepřešel přes světovou čtyřku Alexandera Zvereva, Murray naznačil, že má opět solidní formu. Zda ji dokáže po vyčerpávajícím dramatu zopakovat, se ukáže už ve čtvrtečním duelu proti druhému nasazenému Argentinci Diegu Schwartzmanovi.

Reklama

Sdílejte článek
  3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 Kolář - Tsitsipas 3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 konec
20220526T17 : 15:00+0200
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář
Tsitsipas
  6 : 2, 6 : 2 Jeanjeanová - Ka. Plíšková 6 : 2, 6 : 2 konec
20220526T11 : 00:00+0200
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová
Ka. Plíšková
  Anisimová - Muchová zítra 11 : 00
20220527T11 : 00:00+0200
Anisimová vs. Muchová
Anisimová vs. Muchová
Anisimová
Muchová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články