Čong Hjon - Rubljov 3:4, 4:3, 4:2, 4:2 3:4, 4:3, 4:2, 4:2Turnaj mistrů pro mladé tenisty ovládl Korejec Čong Hjon

Milán

Premiérový ročník tenisového Turnaje mistrů do 21 let vyhrál Korejec Čong Hjon a získal první titul na okruhu ATP. Ve finále akce Next Gen Finals v Miláně porazil nejvýše nasazeného Rusa Andreje Rubljova 3:4 (5:7), 4:3 (7:2), 4:2, 4:2.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Korejec Čong Hjon vyhrál Turnaj mistrů do 21 let.Video: sntv

Jednadvacetiletý vítěz obdržel prémii 390 tisíc dolarů (8,5 milionu korun). Žádné body do světového žebříčku, v němž mu patří 54. místo, si ale za triumf nepřipsal.

Na turnaji v Miláně mladí hráči testovali novinky v pravidlech jako kratší sety, počítání bez výhod, hodiny na dodržování intervalů mezi výměnami či pouze elektronické hlášení autů bez přítomnosti čárových rozhodčích.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,275.000 dolarů):