Dolgopolov - Haas 6:7, 6:4, 6:1Ukrajinský tenista Dolgopolov vyhrál turnaj ve Washingtonu

Wahington

Ukrajinský tenista Alexander Dolgopolov vyhrál turnaj ve Washingtonu. Ve finále, které bylo dvakrát přerušeno kvůli dešti, porazil Němce Tommyho Haase 6:7, 6:4 a 6:1.

Alexandr Dolgopolov s trofejí pro vítěze turnaje ve Washingtonu.

K oběma vynuceným přestávkám došlo v prvním setu, celkem se nehrálo dvě hodiny a 52 minut. S přerušením se lépe vyrovnal Haas, který jako první na turnaji sebrat Dolgopolovovi set.

Třiadvacetiletý Ukrajinec poté ale dokázal zápas otočit a připsal si první titul v sezoně. Celkem má Dolgopolov na okruhu ATP na kontě dva tituly, první triumf zaznamenal loni v chorvatském Umagu.

Naopak Haas přišel o finálovou neporazitelnost na americké půdě. Čtyřiatřicetiletý Němec vyhrál na turnajích v USA všech osm předchozích zápasů.

Tenisový turnaj ve Washingtonu (tvrdý povrch):
Muži (dotace 1,049.760 dolarů):
Dvouhra - finále:
Dolgopolov (2-Ukr.) - Haas (4-Něm.) 6:7 (7:9), 6:4, 6:1.
Čtyřhra - finále:
Huey, Inglot (Fil./Brit.) - Anderson, Querrey (JAR/USA) 7:6 (9:7), 6:7 (9:11), 10:5.