Hlavní obsah

Krejčíková se Siniakovou postoupily do osmifinále čtyřhry na US Open

3. 9. 2022 6:27

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se probojovaly do osmifinále čtyřhry na grandslamovém US Open. Třetí nasazený pár porazil rumunsko-americkou dvojici Ana Bogdanová, Sabrina Santamariaová dvakrát 6:2. V další fázi narazí na japonsko-tchajwanské duo Šúko Aojamová, Čchan Chao-čching.

Foto: Profimedia.cz

Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postoupily na US Open do osmifinále čtyřhryFoto: Profimedia.cz

Článek

Šestadvacetileté Češky nastoupily necelých čtyřiadvacet hodin poté, co absolvovaly úvodní kolo proti Rumunkám Monice Niculescuové a Gabriele Ruseové. Možná únava na nich nebyla znát. Vyhrály úvodních pět her a celou první sadu získaly za sedmadvacet minut.

"Z naší strany to byl určitě lepší zápas. Hrály jsme aktivně a nedaly soupeřkám moc šancí. Důležité bylo, že jsme chytly začátek a pak je tlačily," řekla po utkání českým novinářům Siniaková.

Rodačka z Hradce Králové měla v předchozím duelu zdravotní problémy s kyčlí a několikrát se nechala na kurtu ošetřovat. Tentokrát ale odehrála duel bez komplikací.

"Byla jsem trochu unavená, ale spíše tomu pomohlo jedno podklouznutí. To mě rozhodilo a pak jsem to cítila. Pomohla mi však fyzioterapeutka. Nad skrečí jsem neuvažovala. Tak hrozné to nebylo," řekla Siniaková.

Také ve druhém setu byly olympijské šampionky z Tokia při servisu stoprocentní a díky dalším dvěma brejkům dotáhly duel za necelou hodinu k postupu. Po vítězství na Australian Open a WImbledonu živí šanci na třetí grandslamový triumf v sezoně. Titul z US Open je poslední, který českému páru chybí do kompletní grandslamové sbírky.

Ve smíšené čtyřhře zahájila úspěšně turnaj Lucie Hradecká. Sedmatřicetiletá rodačka z Prahy vyřadila po boku Poláka Lukasze Kubota nasazené osmičky Matweho Middelkoopa a Demi Schuursovou z Nizozemska dvakrát 6:4.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •