Prostějovské volejbalistky jasně vyhrály i v Ostravě, Liberec má v extralize volejbalistů první porážku

Prostějovské volejbalistky dál vládnou bez porážky extralize, v 8. kole zvítězily hladce v hale Ostravy 3:0 po setech 25:16, 25:18 a 25:14. Hanačky dosud v nejvyšší soutěži ztratily jediný bod. Domácí tým prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů a je nadále pátý jen díky lepšímu skóre před Olomoucí, která neuhrála ani set v Liberci.

Ilustrační snímek

Severočešky dnes jako jediný tým vyhrály doma a po předchozí první porážce v sezoně od pražského Olympu se vrátily na vítěznou vlnu. Také nedovolily soupeři dát v žádném setu ani 20 bodů a vyhrály 25:19, 25:17 a 25:16. Na druhém místě tabulky s jedním zápasem k dobru stále ztrácejí pět bodů na Prostějov a mají dvoubodový náskok na vicemistrovské Šelmy, které zvítězily 3:0 v hale posledního Frýdku-Místku.

V šestém utkání v ligové sezoně se premiérově radovaly z výhry volejbalistky mistrovského KP Brno. Neúspěšnou sérii ukončily v Přerově, kde zvítězily 3:1. Posledním týmem bez úspěchu zůstal Šternberk, který tentokrát navzdory 21 bodům Anety Weidenthalerové doma podlehl 1:3 Olympu. Až na druhý set, který ztratil v poměru 10:25, ale odehrál s favoritem vyrovnanou partii.

Lvi Praha znovu vyhráli, Liberec má v extralize volejbalistů první porážku

Lvi Praha vyhráli i čtvrtý zápas v extralize volejbalistů bez ztráty setu. Předposlední Ústí nad Labem porazili jasně po setech 25:21, 25:16 a 25:17. Obhájci titulu vedou o dva body před Českými Budějovicemi, které zvítězily 3:1 v Ostravě. Jihostroj má odehráno o zápas více než Lvi.

Stoprocentní bilanci kromě Pražanů má stále i Kladno, které vyhrálo na palubovce Karlovarska po ztraceném prvním setu 3:1. Západočeši po nezdaru v Příbrami prohráli podruhé za sebou. První porážku v sezoně utrpěl Liberec, který podlehl po velkém boji v Odoleně Vodě 2:3. Středočeši po úvodním neúspěchu s pražskými Lvy zvítězili potřetí za sebou.