Hlavní obsah

Djokovičova podezřelá inhalace ve Wimbledonu. Čím si během zápasu pomáhá?

7. 7. 2022 18:04

Bizarní návyk tenisové hvězdy Novaka Djokoviče zadělal během Wimbledonu u fanoušků na podezřívavé spekulace. Podivné inhalování srbského tenisty z lahve na pití během výměn stran u některých příznivců vybudilo poměrně bujnou fantazii.

Foto: Hannah Mckay, Reuters

Novak Djokovič se občerstvuje během zápasu ve Wimbledonu.Foto: Hannah Mckay, Reuters

Článek

Nutno přiznat, že některé scény z výměn stran opravdu velmi podezřele vypadají. Na sociálních sítích koluje jedna z nich, na nichž Djokovič gestikuluje směrem ke svému realizačnímu týmu. Evidentně naznačuje otázku, zda do lahve bylo cosi přimícháno. Pak, místo aby se z lahve napil, z ní inhaluje.

„Velmi by mě zajímalo, co bylo v té lahvi. Zcela určitě to nebyla tekutina. A ta gesta předtím, než zahájil inhalaci? Velmi podivné," napsal jeden z fanoušků.

Celá věc ale nejspíš nebude žádnou tajuplnou záhadou. Britský deník Telegraph tvrdí, že srbský tenista je jedním z mnoha na okruhu, kdo užívá isotonický prášek. Jde o běžný suplement určený k mixování s vodou, jenže velká část tenistů jej užívá jen coby prášek bez vody.

„Pojídat to během zápasu opravdu nedává žádnou výhodu, jsem si jistý, že jde o isotonický prášek. Hodně hráčů ho začalo pojídat bez vody. V puse a krku to musí být dost nechutné. Je tedy divné, že to dělají," řekl nejmenovaný zdroj Telegraphu.

Ředění prášku vodou má suplement zbavovat kovové chuti. Různé energetické drinky a tyčinky obzvlášť při dlouhých zápasech tenisté normálně užívají.

Foto: Toby Melville, Reuters

Srbský tenista Novak Djokovič během utkání čtvrtfinále Wimbledonu.Foto: Toby Melville, Reuters

Djokovič už byl na obsah svých lahví dotazován před dvěma roky na Australian Open. „Ty tekutiny byly magické lektvary, které můj fyzioterapeut připravil v laboratoři," utahoval si tehdy z otázky Srb.

Ještě mnohem drsnějším nařčením ohledně pití čelil před pěti roky tehdejší daviscupový debutant Roman Jebavý. Zatímco jeho reprezentační kolega Lukáš Rosol se v Nizozemsku marně pokoušel odvrátit pád českého týmu do baráže, Jebavý vykřikoval do výměn a neustále se posiloval nápojem v lahvi od Coca Coly, kterou nabízel i vedle sedícímu Adamu Pavláskovi.

Silné podezření, že sladký nápoj byl naředěn rumem tehdy vyvracel i mluvčí daviscupového týmu s tím, že šlo pouze o mix coly se solí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •