Hlavní obsah

Kajakáři Prskavec, Tunka a Přindiš jsou znovu mistry Evropy ve vodním slalomu

26. 5. 2022 13:25Aktualizováno 26. 5. 2022 16:55

Čeští kajakáři Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš se stali mistry Evropy ve vodním slalomu v hlídkách. Na šampionátu v Liptovském Mikuláši navázali na společný titul z roku 2018 i loňské zlato týmu, v němž byl místo Tunky Vavřinec Hradilek.

Foto: Ivana Roháčková

Jiří Prskavec na mistrovství Evropy.Foto: Ivana Roháčková

Článek

Češi navzdory dvousekundové penalizaci za dotek třetí branky jako jediní pokořili hranici 100 sekund a nechali o 1,69 sekundy za sebou druhé Polsko. Přindiš obhájil první ze tří zlatých medailí, které získal na loňském kontinentálním šampionátu v italské Ivree.

"Myslím, že ta hlídka byla dobrá, že jsme si sjeli jízdu, kterou jsme chtěli. Měli jsme tam několik variant, co uděláme v různých pasážích tratě. Ale Jířa nám ujel, tak ten zbytek jsme sjeli s Ondrou a bylo to super," pochvaloval si v tiskové zprávě Přindiš.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Jiří Prskavec. Ilustrační foto.Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Olympijský vítěz Prskavec na kolegy nečekal. "Měl jsem dané zadání, že kdekoli mi to vyjde a klouzne mi to, tak mám ujet a povedlo se to dřív, než jsme čekali," řekl. Mistr světa z roku 2017 Tunka se týmového titulu dočkal po čtyřech letech. "S klukama se jezdí skvěle. Ale je to takový tlak na mě, když jedete s olympijským vítězem, několikanásobným mistrem Evropy...," popisoval kajakář, který s Prskavcem a Přindišem trénuje ve skupině Jiřího Prskavce staršího.

České kajakářky na rozdíl od reprezentačních kolegů na medaili nedosáhly. Barbora Valíková, Tereza Fišerová a Antonie Galušková nasbíraly čtyři trestné sekundy v prostřední části tratě a se ztrátou 6,27 sekundy na vítězné Francouzky skončily čtvrté. Od bronzového Polska dělilo české reprezentantky 34 setin. Doplatily na velkou chybu Galuškové. "Špatně jsem si najela do povodné branky a minula jsem ji. Naštěstí jsem se zvládla vrátit. Ale pár vteřin to bylo," litovala kajakářka.

Evropský šampionát bude pokračovat v pátek kvalifikacemi a hlídkami kanoistů a kanoistek. Znovu bude ve hře Fišerová, která obhajuje stříbro mezi kanoistkami.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články