Hlavní obsah

Kanoistka Fišerová vyhrála na SP v Krakově kvalifikaci, postoupila i na kajaku

17. 6. 2022 13:17Aktualizováno 17. 6. 2022 17:43

Kanoistka Tereza Fišerová vyhrála po úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze i dnešní kvalifikaci na další zastávce seriálu v Krakově. Bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy uspěla v Polsku i mezi kajakářkami, kde do víkendových bojů prošla z devátého místa. Ze druhé příčky v kvalifikaci postoupila kajakářka Amálie Hilgertová, mezi muži byl Jiří Prskavec čtvrtý.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jiří Prskavec při finále Světového poháru v Troji. Archivní fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Z české reprezentace v dnešní kvalifikaci neuspěl jen kanoista Tomáš Rak, který na postup těsně nedosáhl ani ve druhé jízdě. Všichni ostatní si zajistili víkendový start hned v prvních jízdách.

Na kánoi postoupily s čistě jedoucí Fišerovou do nedělního semifinále bez penalizací i osmá Martina Satková a jedenáctá Jana Matulková. Rovněž Hilgertová mezi kajakářkami ani jednou nechybovala a za vítězkou kvalifikace na sobotní závod Ricardou Funkovou z Německa zaostala o 86 setin sekundy.

Čistou jízdu předvedla Fišerová i na kajaku a se ztrátou téměř pěti sekund byla devátá. V semifinále se představí i Barbora Valíková, která v kvalifikaci obsadila 15. příčku.

Olympijský vítěz Prskavec zaostal o sekundu za Italem Giovannim de Gennarem, který zopakoval týden starý kvalifikační triumf z úvodního závodu SP v pražské Troji. Obhájce celkového prvenství v seriálu Vít Přindiš byl s třísekundovou ztrátou dvanáctý. Kvalifikaci zvládl také Ondřej Tunka, jenž obsadil 17. pozici.

Mezi kanoisty prošel Václav Chaloupka do semifinále s dvousekundovou penalizací z desátého místa. Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan nasbíral čtyři trestné sekundy a byl v kvalifikaci třináctý.

Reklama

Sdílejte článek