Kanoistka Malíková přidala v Poznani bronz na vytrvalecké trati

Kanoistka Martina Malíková po stříbru z kilometru vybojovala na Světovém poháru v Poznani ještě bronz na vytrvalecké trati 5000 metrů. Třetí skončila také Kateřina Mílová mezi kajakářkami.

Martina Malíková na archivním snímku.

Malíková těsně nezopakovala druhé místo ze stejného závodu v Szegedu. Dělila ji od něj jen desetina sekundy, o kterou podlehla ve finiši Francouzce Yseline Huetové. V konkurenci pouhých pěti závodnic zvítězila Valeria Teretaová z Ukrajiny. V dopoledním programu ještě čtyřiadvacetiletá Malíková obsadila osmé místo ve finále na rovněž neolympijské pětistovce.

Mílová měla osm soupeřek a za suverénní Švédkou Melinou Anderssonovou prohrála o tři sekundy souboj s Britkou Melissou Johnsonovou.

Tři týdny před mistrovstvím Evropy v Szegedu vynechala druhý díl SP v Poznani řada předních závodníků i většina českých reprezentantů. Příležitost dostali mladí kanoisté a kajakáři nebo ti, kteří se na velké akce nekvalifikovali.