Znakař Knedla doplaval na SP v Budapešti třetí i na stovce

Plavec Miroslav Knedla obsadil na mítinku Světového poháru v Budapešti třetí místo i v závodu na 100 metrů znak, ve kterém se letos stal juniorským vicemistrem světa. V sobotu byl Knedla třetí také na znakařské padesátce.

Plavec Miroslav Knedla.

Knedla postoupil z rozplaveb jako sedmý, ve finále ale dosáhl času 53,78 a předčili ho jen dva soupeři. Suverénní vítěz Thomas Ceccon z Itálie byl rychlejší o 1,2 sekundy, ke stříbru však chyběla osmnáctiletému českému znakaři jediná setina. Matěj Zábojník byl na 200 metrů prsa osmý.

Finále měla plavat také Barbora Seemanová, která v předchozích dnech dohmátla třetí na kraulové čtyřstovce a druhá na poloviční trati. Na 100 metrů motýlek si vylepšila osobní rekord na 59,08 a v rozplavbách skončila čtvrtá, z podvečerního finálového závodu se ale odhlásila.