Seemanová a Zábojník přidali na plaveckém SP v Berlíně čtvrtá místa

Barbora Seemanová po pátečním druhém místě a českém rekordu na kraulařské čtyřstovce zaznamenala na Světovém poháru v krátkém bazénu v Berlíně ještě čtvrtou příčku na poloviční trati. Od medaile ji v čase 1:54,60 dělilo v sobotu 13 setin sekundy.

Barbora Seemanová na archivním snímku.

Dnes v závěrečném dnu soutěží skončil čtvrtý také Matěj Zábojník na prsařské dvoustovce. Dopoledne vyhrál rozplavby, ve finále přes zrychlení zaostal za bronzem o tři desetiny (2:06,96).

Seemanová v závěrečném dnu ještě atakovala český rekord Lucie Svěcené na motýlkářské stovce, časem 57,91 za ním zaostala o 15 setin. V rozplavbách tím obsadila páté místo, ale do finále nenastoupila.

Finálové účasti ještě přidali o víkendu znakaři Tomáš Franta na padesátce (5.) i stovce (7.) a Simona Kubová na stovce (7.).