Volejbalisté Karlovarska a Kladna vypadli v osmifinále Poháru CEV

Ani jeden z českých klubů neuspěl v osmifinále Poháru CEV volejbalistů. Hráči Karlovarska nestačili na turecký Arkas Izmir. Po venkovní prohře 1:3 mu podlehli i v dnešní odvetě na domácí palubovce, kterou prohráli 2:3 na sety. Kladno ve francouzském Nantes nenavázalo na domácí výhru 3:2 a po porážce 0:3 se rovněž s pohárovou Evropou loučí.

Volejbalisté Karlovarska vypadli v osmifinále Poháru CEV

V Karlových Varech v první sadě dominovali hosté, jejichž dres obléká německý univerzál a medailista z mistrovství světa či Evropy György Grozer. Sadu získali 25:18 a dostali se do vedení. Ve druhém setu Karlovarsko zlepšilo servis, smazalo čtyřbodovou ztrátu a výhrou 26:24 v koncovce vykřesalo naději na postup. Ta se ale Západočechům rozplynula, když si ve třetím setu nechali Izmir odskočit až na šestibodový rozdíl a navzdory dobrému závěru prohráli 22:25.

Za rozhodnutého stavu oba trenéři pozměnili sestavy. Byla z toho vyrovnaná čtvrtá sada, v níž Karlovarsko nejdříve odvrátilo dva mečboly a pak proměnilo čtvrtý setbol na 30:28. Ani z vítězství se ale domácí neradovali, tie-break vyhráli hosté 15:12. Nejproduktivnějšími hráči zápasu byli s 28 body domácí univerzál Patrik Lamanec a kanadský smečař v tureckých službách Nicholas Hoag.

Lepší výchozí pozici než Karlovarsko mělo po úvodním zápase Kladno, ale ani jemu to k postupu nestačilo. Nantes před svými fanoušky připustilo komplikace jen ve druhém setu, který získalo v koncovce 25:23. První sadu francouzský klub vyhrál 25:20 a ve třetím setu povolil Středočechům jen 19 bodů.

Kladnu nejvíce pomohl smečař Antony Goncalves, jenž zaznamenal 11 bodů. Naopak Nantes tentokrát ubránilo kladenského univerzála Kritapse Platačse, jenž mu v prvním zápase nadělil 30 bodů. Dnes měl obvyklý tahoun kladenské ofenzivy jen třicetiprocentní úspěšnost v útoku a zastavil se na sedmi bodech.

Ve Vyzývacím poháru je ještě ve hře Aero Odolena Voda, které bude ve středu doma proti finskému Akaa dotahovat porážku 1:3 z úvodního zápasu. Finalisté posledního extraligového ročníku Lvi Praha a Jihostroj České Budějovice hrají základní skupinu Ligy mistrů.