Volejbaloví Lvi po výhře v Karlových Varech uhájili první místo

Úřadující mistři Lvi Praha uhájili po 11. kole extraligy vedení v tabulce. Prestižní zápas v hale šampiona z let 2021 a 2022 Karlovarska vyhráli 3:1 a nepustí do čela Kladno, které bude hostit Liberec až v neděli. Domácí tvrz potvrdily třetí České Budějovice, které nedopustily překvapení s posíleným Ústím nad Labem.

Ilustrační foto.

Lvi těsně vybojovali první set, pak bylo lepší Karlovarsko, ale po změnách v sestavě a v základu s univerzálem Davidem Kollátorem a smečařem Janem Vodičkou druhou polovinu zápasu zvládli lépe hosté. K Lize mistrů do Rumunsku proti Galati tak odcestují jako domácí lídři.

Jihočeši před utkáním uctili minutou ticha tragicky zesnulého bývalého hráče Martina Jindru. S druhým nahrávačem Matějem Emmerem, jenž v extralize nastoupil poprvé od začátku, zvládli i šestý domácí duel bez ztráty setu.

„Odehráli jsme skvělý zápas. Drželi jsme Ústí celou dobu pod sebou a přesně tak by to v domácím prostředí mělo vypadat. Důležité je, že jsme opět potvrdili, že doma máme velkou sílu a dokážeme hrát uvolněně,“ pochvaloval si kapitán Jihočechů Petr Michálek. V ústeckém dresu si odbyl premiéru dlouholetý kladenský smečař a bývalý reprezentant Tomáš Hýský, jenž kvůli malému vytížení odešel na sever Čech.

Odolena Voda prohrála třetí zápas z posledních čtyř, i když z Beskyd si odvezla alespoň bod za porážku 2:3.