Boe zase dominoval, Krčmáře čistá střelba vynesla na šesté místo

Obě položky na střelnici zvládl čistě, dobře se cítil i na lyžích. Michal Krčmář se šestým místem ve sprintu na Světovém poháru v Annecy postaral o nejlepší výsledek českých biatlonistů v sezoně. Závod na 10 km vyhrál znovu suverénně Nor Johannes Thingnes Boe.

Český biatlonista Michal Krčmář během sprintu na Světovém poháru v Annecy.

„Nejen výsledkově, ale i pocitově to byl pro mne nejlepší závod letošní zimy. Hlavně za dvě střelecké nuly jsem rád, byť rychlost položek byla pomalejší. Vyplatilo se mi odložit dvě rány při stojce a prodýchat je," tvrdil Krčmář.

Na startu byli jen čtyři čeští biatlonisté, neboť Mikuláš Karlík se přesunul k závodům nižšího IBU Cupu. Vedle Krčmáře zabodoval ještě třicátý Tomáš Mikyska, který si také počínal na střelnici bezchybně. Jakuba Štvrteckého dělily od bodové odměny necelé dvě vteřiny a Jonáši Marečkovi o stejně nepatrný časový úsek unikla účast v sobotním stíhacím závodě.

O vítězi nebylo pochyb. Norova forma je v úvodu sezony famózní, vyhrál už pátý závod jednotlivců v řadě, když měl jednoznančně nejlepší běžecký čas a nezaváhal ani při jedné z deseti střeleckých ran. „Boe je úplně jinde než my všichni ostatní, ani jeho reprezentační kolegové jeho úžasné výkony nechápou," naznačil Krčmář. Na druhém místě skončil další Nor Sturla Holm Laegreid, pro něj jde o čtvrté stříbro sezony.

Francouzští pořadatelé museli před úvodním závodem řešit problém s nedostatkem sněhu. Z vyšší nadmořské výšky ho několik dnů svážely kamióny, pak se ještě sníh musel chránit před deštěm a teprve poté jej začali zapracovávat na rozměklou trať. „Dneska to bylo nejlepší lyžování, bylo to relativně skluzný, ne moc rozhrabaný. Z těch tří dnů, co jsme tady, to bylo nejlepší," byl rád Krčmář.