Čtyři české biatlonistky dosáhly na body ze sprintu. Největší porci brala Davidová

Sice musela na dvě trestná kola, přesto na lyžích docela rychlá Markéta Davidová předvedla svůj nejlepší sprint sezony. Při Světovém poháru v americkém Soldier Hollow obsadila konečné jedenácté místo. Na body ze závodu na 7,5 km, který vyhrála Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová, dosáhly celkem čtyři české biatlonistky.

Česká biatlonistka Markéta Davidová na střelnici

Tereza Voborníková skončila v dějišti ZOH 2002 šestnáctá, Jessica Jislová čtyřiadvacátá a Lucie Charvátová hned dvě příčky za ní. Debutující Kristýna Otcovská byla v cíli na 62. pozici a těsně jí unikl postup do stíhačky.

Davidovou mrzelo, že na každé položce udělala jednu chybku a do elitní desítky ji tak nepomohl ani osmý běžecký čas. „Střelnice byla docela větrná a neodpouštěla nic. Bohužel jsem tam dvě jedničky nechala, i když jsem rány odkládala. Asi jsem ráda, že mám závod vůbec nějak za sebou, protože trať se i přes ranní prosolení docela bořila,“ vykládala česká biatlonistka, které o jedinou vteřinu uniklo umístění v elitní desítce. Přesto má hodně slušné vyhlídky pro stíhačku, ještě před ní absolvuje s reprezentačními kolegyněmi sobotní štafetu.

Voborníková střílela vleže čistě, ale po stojce už musela objet 150 metrů navíc. „Fučelo tam dost, takže jediná rána mimo bylo ještě dobrá. Docela na mě dolehla aklimatizace, na trati jsem fakt dost trpěla,“ tvrdila. Ale také pro ni znamenala šestnáctá příčka v cíli solidní porci bodů i nadějnou pozici pro stíhací závod, který čeká ženy v neděli v 17:00 h našeho času.

Jessica Jislová poslala všech deset ran do terče, ale na lyžích oproti nejlepším přece jen zaostávala. „Za střelbu jsem dost ráda. Jak jsem to měla těžké na lyžích, tak jsem se na ni koncentrovala,“ líčila.

Necelé dvě vteřiny za ní zůstala Lucie Charvátová, která přitom musela na dvě trestná kola. „Snažila jsem se i s ohledem na zdejší nadmořskou výšku tempo nepřepálit. Dost to bolelo, cítila jsem se jako slimák, ale nakonec to úplně zlé nebylo,“ říkala.

Světový pohár v biatlonu – 7,5 km žen v Soldier Hollow
1. Braisazová-Bouchetová (Francie) 20:42,7 (1)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.