Davidovou kalibrová rána stála umístění v desítce. Pro stíhačku potřebuje přemluvit svoje nohy

Ze čtyř českých reprezentantek bodovaly při pátečním sprintu Světového poháru ve francouzském Annecy pouze dvě, přičemž šestnáctou Markétu Davidovou připravila kalibrová rána mimo terč o umístění v desítce. Jessica Jislová byla na střelnici bezchybná a 26. příčka v cíli je pro ni sezónní maximem. Senzační vítězkou je Švédka Anna Magnussonová.

Markéta Davidová při sprintu v Annecy.

„I když jsem musela na trestné kolo za přejetou ránu, podle trenérů zůstala těsně kalibrová, což je škoda. Terč byl už skoro sklopený, nakonec se ale zastavil. Cítila jsem však i problém na trati. Já hodně chtěla, ale moje nohy ne. Pro stíhačku se přes noc musíme spolu nějak domluvit," líčila pro Českou televizi Davidová, kterou čeká navíc i nedělní závod s hromadným startem.

Těsně před ní skončila se žlutým číslem vedoucí ženy pohárového seriálu startující domácí Simonová. Jislová byla ráda, že nastal trend zlepšení jejich výkonů. „Pro mě alespoň střelecky povedený závod, sníh byl ale docela hrabavý a nelyžovalo se mi v tom úplně dobře. Snad se mi podaří stíhací závod pojmout lépe, jak se peru s technikou běhu, bere mi to spoustu sil," uvažovala.

Lucii Charvátovou, která si musela na trestném kole obkroužit celkem 600 metrů, nakonec dělilo téměř dvacet sekund od účasti ve stíhačce. „Bylo to těžký, trať byla neskutečně bořivá. Nasněžilo přes noc, do toho déšť, na lyžování to není úplně ideální. Závodí se mi těžko, necítím se v optimální pohodě," uvedla ke zprávám ohledně jejích potíží s metabolismem.

Docela nečekaně triumfovaly švédské biatlonistky. Poprvé v kariéře vyhrála 27letá Magnussonová, pro niž to byl už 132. závod v SP. Dosud pro ni bylo maximem sedmé místo. V pátek odpoledne ale předčila všech 96 soupeřek, dvanáct sekund za ní skončila krajanka Perssonová. Výsledková listina je ale hodně našlapaná, jednadvacet závodnic se srovnalo do minuty, což nechává hodně otevřenou sobotní stíhačku.