Hlavní obsah

Mistryně světa Davidová je potřetí Biatlonistkou roku

19. 11. 2021 15:51

Čistý hattrick, už zase je královnou, ale jinak to snad ani nešlo. Markéta Davidová se stala potřetí za sebou vítězkou ankety Biatlonista roku. Čtyřiadvacetiletá česká jednička si cenu vysloužila především za titul mistryně světa z vytrvalostního závodu z únorového šampionátu v Pokljuce. Davidová převzala cenu dnes během tiskové konference před olympijskou sezonou v Praze.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík

Markéta DavidováFoto: Český biatlon/Petr Slavík

Článek

"Ocenění patří asi všem okolo a chtěla bych zmínit Egila a poděkovat mu za to," jmenovala Davidová po převzetí modré broušené vázy norského trenéra reprezentace žen Egila Gjellanda. Davidová si odnesla i cenu za Výkon roku, v které hlasují fanoušci na portálu iDNES.cz.

Trenérem roku se stal kouč juniorů Michal Málek a nejlepším juniorem jeho svěřenec Mikuláš Karlík, vicemistr světa ve sprintu a bronzový ze štafety z juniorského MS v Obertilliachu. "Cena patří celému realizačnímu týmu a chtěl bych se o ni podělit s klukama ze štafety," řekl Karlík. O klasické slavnostní chvíle byli biatlonisté kvůli koronaviru zase okradeni.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Prezident ČSB Jiří Hamza předává cenu biatlonistce Markétě Davidové.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Český biatlonový svaz vzhledem k opatřením proti pandemii podruhé za sebou neuspořádal tradiční vyhlášení. Loni výsledky zveřejnil na webu.

Český biatlon už má jistotu olympijské medaile. Co čeká české reprezentanty v Pekingu?Video: Sport.cz

Reklama

Sdílejte článek