Koudelka ve Wisle doskočil pro čtyři body, Grand Prix ovládli Poláci

Skokan na lyžích Roman Koudelka i ve druhém závodě letní Grand Prix ve Wisle bodoval, oproti sobotnímu výsledku si ale o devět pozic pohoršil a obsadil 27. místo. Stupně vítězů tentokrát kompletně obsadili domácí skokani, vítězný Kamil Stoch a druhý Dawid Kubacki si prohodili pořadí a společně vedou průběžnou klasifikaci. Třetí skončil Jakub Wolny, který přitom jako jediný v obou kolech dosáhl na hranici 130 metrů.

Roman Koudelka

Koudelka, který v GP startuje po třech letech, s výkonem 113,5 metru postoupil se štěstím jako poslední do druhého kola pro třicet nejlepších. Od vyřazení jej dělila desetina bodu. Ve druhém pokusu přidal čtyři metry. Jeho reprezentační kolega Radek Rýdl stejně jako při sobotním debutu v soutěži do druhého kola neprošel, na 33. místě za skok dlouhý 113 metrů dostal jen o 2,3 bodu horší známku než Koudelka.

V 17:30 mají závod na programu ženy. Seriál bude pokračovat za dva týdny v Courchevelu.