Hlavní obsah

Tanečníci Taschlerovi útočí na další páté místo v krasobruslařské Grand Prix

25. 11. 2022 20:33

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi jsou na Grand Prix v Espoo pátí po rytmické tanci. Ve Finsku český pár útočí na zopakování dva týdny starého umístění ze Sheffieldu, kde v elitním seriálu debutoval. Roli favoritů potvrzují bronzoví tanečníci z MS Piper Gillesová a Paul Poirier.

Foto: Peter Cziborra, Reuters

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi. Foto: Peter Cziborra, Reuters

Článek

Sourozenci Taschlerovi za vydařený rytmický tanec na jihoamerické rytmy získali zhruba o půl bodu více než v Británii. Před sobotními volnými tanci ztrácejí 46 setin na domácí pár Juulia Turkkilaová, Matthias Versluis, který je na průběžném čtvrtém místě. Od stupňů vítězů je dělí 1,6 bodu.

Kanaďané Gillesová a Poirier po vítězství na domácí Grand Prix útočí na další triumf. Díky sezonnímu maximu 87,80 vedou o téměř sedm bodů a mají na dosah postup do finále seriálu. K tomu mají blízko také nejlepší ženy, které už jeden závod vyhrály. V Espoo je po krátkém programu v čele Belgičanka Loena Hendrickxová o 1,3 bodu před Japonkou Mai Miharaovou.

Foto: Antti Aimo-Koivisto, ČTK/AP

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi jsou na Grand Prix v Espoo pátí po rytmické tanci.Foto: Antti Aimo-Koivisto, ČTK/AP

V mužské kategorii se vydařil návrat Francouzovi Kevinu Aymozovi, který musel kvůli zranění vynechat závod ve Francii. V Espoo vyhrál krátký program, v němž porazil o více než tři body favorizovaného Američana Ilju Malinina. Ten má ale pro volnou jízdu v záloze čtverný axel, který na začátku této sezony skočil jako první krasobruslař v historii.

Závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Espoo (Finsko):
Muži - po krátkém programu:
1. Aymoz (Fr.) 88,96 bodu
2. Malinin (USA) 85,57
3. Sato (Jap.) 81,59.
Ženy - po krátkém programu:
1. Hendrickxová (Belg.) 74,88
2. Miharaová 73,58
3. Kawabeová (obě Jap.) 67,03.
Sportovní dvojice - po krátkém programu:
1. Ghilardiová, Ambrosini (It.) 67,31
2. Smirnovová, Siianytsia (USA) 63,01
3. Metelkinová, Parkman (Gruz.) 62,59.
Taneční páry - po rytmickém tanci:
1. Gillesová, Poirier (Kan.) 87,80
2. Hawayeková, Baker 80,93
3. Carreiraová, Ponomarenko (všichni USA) 76,20,
...5. Taschlerová, Taschler (ČR) 74,60.

Reklama