Tanečníci Taschlerovi útočí na další páté místo v krasobruslařské Grand Prix

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi jsou na Grand Prix v Espoo pátí po rytmické tanci. Ve Finsku český pár útočí na zopakování dva týdny starého umístění ze Sheffieldu, kde v elitním seriálu debutoval. Roli favoritů potvrzují bronzoví tanečníci z MS Piper Gillesová a Paul Poirier.

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi.

Sourozenci Taschlerovi za vydařený rytmický tanec na jihoamerické rytmy získali zhruba o půl bodu více než v Británii. Před sobotními volnými tanci ztrácejí 46 setin na domácí pár Juulia Turkkilaová, Matthias Versluis, který je na průběžném čtvrtém místě. Od stupňů vítězů je dělí 1,6 bodu.

Kanaďané Gillesová a Poirier po vítězství na domácí Grand Prix útočí na další triumf. Díky sezonnímu maximu 87,80 vedou o téměř sedm bodů a mají na dosah postup do finále seriálu. K tomu mají blízko také nejlepší ženy, které už jeden závod vyhrály. V Espoo je po krátkém programu v čele Belgičanka Loena Hendrickxová o 1,3 bodu před Japonkou Mai Miharaovou.

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi jsou na Grand Prix v Espoo pátí po rytmické tanci.

V mužské kategorii se vydařil návrat Francouzovi Kevinu Aymozovi, který musel kvůli zranění vynechat závod ve Francii. V Espoo vyhrál krátký program, v němž porazil o více než tři body favorizovaného Američana Ilju Malinina. Ten má ale pro volnou jízdu v záloze čtverný axel, který na začátku této sezony skočil jako první krasobruslař v historii.