Američanka Digginsová podruhé ovládla SP běžkyň na lyžích

Jessie Digginsová podruhé v kariéře ovládla Světový pohár běžkyň na lyžích. Američanka zisk křišťálového glóbu potvrdila symbolicky vítězstvím v posledním závodu sezony na 20 km volně s hromadným startem na finále seriálu ve Falunu. Kateřina Janatová doběhla ve Švédsku dvacátá.

Americká běžkyně na lyžích Jessie Digginsová v akci.

Dvaatřicetiletá Digginsová navázala na pohárový triumf z roku 2021. Žluté číslo vedoucí ženy SP oblékla už po čtvrtém závodu sezony na začátku prosince v Gällivare a už ho nepustila. Včetně celkového pořadí Tour de Ski vyhrála v tomto ročníku sedm závodů. Celkové prvenství si Digginsová zajistila již v průběhu závodu na bonusových sprintech a v závěrečném spurtu vedoucí tříčlenné skupiny za sebou nechala Norky Heidi Wengovou a Anne Kjersti Kalvaaovou.

Janatová rozjela závod pomaleji, ale postupně se propracovávala až do první dvacítky, kterou uzavřela s odstupem 52,3 sekundy za vítězkou. Ve své životní sezoně tak aktuální česká jednička obsadila v celkovém pořadí 13. místo. Barbora Havlíčková doběhla na 55. pozici.

Muži pojedou od 14:15.

Finále SP v běhu na lyžích ve Falunu (Švédsko) - 20 km volně s hromadným startem: