Björndalen vyhrál potřetí exhibiční biatlon na stadionu Schalke

GELSENKIRCHEN (Německo)

Norský biatlonista Ole Einar Björndalen vyhrál už potřetí za sebou exhibiční závod dvojic na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu. Pětinásobný olympijský vítěz v pátek ve čtvrtém ročníku triumfoval spolu s krajankou Lindou Tjörhomovou a za vítězství inkasovali 20 tisíc eur.

Před zraky více než 50 tisíc fanoušků porazila norská dvojice Olgu Zajcevovou a Sergeje Rožkova z Ruska. Třetí skončili na trati skládající se ze 17 kol dlouhých 1200 metrů Francouzi Sandrine Baillyová a Vincent Defrasne.

Norští biatlonisté se vedle vítězné prémie mohou těšit i na terénní vůz. "Mám štěstí, že v Norsku máme tak dobrý ženský tým. Při závodech jsem velice flexibilní, v osobním životě to ale nedělám," řekl Björndalen, jenž vyhrál pokaždé s jinou partnerkou. Před dvěma lety se radoval s Gunn Margit Andreassenovou, vloni mu sekundovala Liv Kjersti Eikelandová. Premiérový ročník vyhráli v roce 2002 domácí Michael Greis a Martina Glagowová.

Výsledky:
1. Tjörhomová, Björndalen (Nor.) 58:21,7 min., 2. Zajcevová, Rožkov (Rus.) -26,8, 3. Baillyová, Defrasne (Fr.) -1:13,8, 4. Wilhelmová, Greis -1:48,0, 5. Denkingerová, Birnbacher -2:21,6, 6. Beerová, Rösch (všichni Něm.) -2:38,7.