Čeští lyžaři doběhli ve štafetě sedmí, vyhráli Rusové

LA CLUSAZ

Čeští běžci na lyžích nenavázali bez nemocné jedničky Lukáše Bauera na předchozí medailové úspěchy ve štafetě Světového poháru. Měsíc po třetím místě ve švédském Gällivare a dnešním bronzu žen skončilo ve francouzském La Clusaz kvarteto Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál a Milan Šperl sedmé. Vyhráli s obrovským náskokem Rusové.

Ti se usadili od začátku v čele a Alexander Legkov na třetím úseku zvýšil náskok na skupinu pronásledovatelů o další minutu už na 73 sekund. Spolu s kolegy Vasilijem Ročevem, Nikolajem Pankratovem a finišmanem Jevgenijem Dementěvem zvítězili před druhými Nory téměř o minutu a půl, Němci prohráli souboj o stříbro na cílové rovince.

Výsledky:
1. Rusko 1:45:58,4 (Ročev, Pankratov, Legkov, Dementěv), 2. Norsko (Hetland, Rönning, Björndalen, Northug) -1:24,3, 3. Německo (Seifert, Teichmann, Sommerfeld, Angerer) -1:25,5, 4. Itálie -1:28,0, 5. Švédsko -1:29,0, 6. Francie -1:29,4, 7. ČR (Jakš, Koukal, Magál, Šperl) -1:58,0.