Druhé vítězství Geigera v letech na lyžích za sebou. Sbírku doplnil vítězstvím s družstvem

Planica

Závěrečný závod Světového poháru v letech na lyžích vyhrál Karl Geiger. Úřadující mistr světa v letech si po pátečním triumfu připsal v Planici druhé individuální vítězství a získal malý křišťálový glóbus za triumf v disciplíně. Geiger dnes navíc s německým týmem oslavil také výhru v odloženém závodě družstev, jehož konání v sobotu neumožnil silný vítr.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Karl Geiger vyhrál závěrečný závod SP v letech na lyžíchVideo: sntv

Osmadvacetiletý Geiger, který v prosinci v Planici získal titul mistra světa, dnes zvítězil díky letům dlouhým 231 a 232,5 metru. Ve Světovém poháru si připsal třetí individuální vítězství a druhého Rjoja Kobajašiho porazil o 6,9 bodu. S druhým místem se japonský reprezentant musel smířit také v konečném pořadí seriálu v letech, přestože získal 260 bodů stejně jako Geiger.

Geiger zaznamenal druhý triumf v průběhu dne, protože před startem individuálního závodu spolu s Piusem Paschkem, Constantinem Schmidem a Markusem Eisenbichlerem ovládl soutěž družstev. Ta se měla původně konat v sobotu, ale po prvním kole byla zrušena a dnes se uskutečnila jen na jedno kolo. Němci vyhráli se ziskem 819,5 bodu, na druhém místě skončili s 810 body Japonci, třetí byli Rakušané s 788,9 bodu.