Druhý slalom SP v Chamonix vyhrál norský lyžař Kristoffersen

Chamonix

Druhý slalom Světového poháru v Chamonix vyhrál norský lyžař Henrik Kristoffersen a připsal si druhé vítězství v sezoně. Na stříbrné příčce skončil stejně jako v sobotu Švýcar Ramon Zenhäusern, třetí byl jeho krajan Sandro Simonet.

Norský lyžař Henrik Kristoffersen na trati 1. kole slalomu Světového poháru ve francouzském Chamonix.

Kristoffersen v minulé sezoně ovládl hodnocení slalomu, ale v probíhajícím ročníku dokázal zvítězit jen v prosinci v Madonně di Campiglio. Dnes si celkově připsal 23. úspěch v kariéře, kterým se v historické tabulce norských lyžařů vyrovnal Kjetilu Jansrudovi. Víc triumfů má jen Aksel Lund Svindal (36).

Pomohl mu měknoucí sníh pod slunečními paprsky. "Bojuju s nastavením na zledovatělý sníh. Od začátku ledna až doteď bylo hodně chladno, na takovém sněhu, jako byl dneska, se cítím fakt dobře," řekl Kristoffersen, jenž bude za pár dnů v Cortině d'Ampezzo obhajovat titul mistra světa v obřím slalomu.

Zenhäuser v sobotu v Chamonix nestačil pouze na domácího Clémenta Nöela, který dnes vypadl v prvním kole, a dnes s Kristoffersenem prohrál o 28 setin. Simonet na třetí příčce zaostal o 66 setin a poprvé v kariéře se umístil na stupních vítězů. Jeho dosavadním maximem byla osmá příčka.

Až šesté místo obsadil Marco Schwarz, který po sobotním bronzu si dnes mohl v předstihu zajistit malý glóbus za slalom. Rakouský reprezentant ale dva závody před koncem potřebný dvousetbodový náskok nezískal a s 589 body vede před Zenhäuserem o 146.

Rozhodne se tak až po šampionátu ve zbývajících slalomech v Kranjské Goře a Lenzerheide. "Byl to děs, ve druhém kole už nesolili, bylo to hodně rozbité. Museli jste správně trefit koleje, což Kristoffersen zvládl celkem dobře. Už léta patří k nejlepším na světě," řekl Schwarz.

V čele celkového Světového poháru je Alexis Pinturault, který dnes obsadil osmou příčku. Francouzský lyžař má 924 bodů, druhý Schwarz 666.