Druhý závod SP sdruženářů v Schonachu vyhrál Rakušan Lamparter

Druhý závod Světového poháru v severské kombinaci v Schonachu vyhrál Rakušan Johannes Lamparter a oplatil sobotní porážku Jensi Luraasi Oftebrovi z Norska. Český sdruženář Ondřej Pažout byl na můstku předposlední jednačtyřicátý a do běžecké části nenastoupil.

Německý sdruženář Julian Schmid během skokanské části závodu.

Po skoku třetí Lamparter měl před během na průběžně osmého Oftebroa zhruba půlminutový náskok. Na 10 kilometrech byl Rakušan v cíli první o 1,6 sekundy a po sedmém vítězství v sezoně a zároveň v tomto kalendářním roce mírně zvýšil svůj náskok v čele celkového pořadí před norským rivalem na 121 bodů. Třetí byl Francouz Laurent Muhlethaler.

Stoprocentní bilanci udržela Gyda Westvoldová Hansenová z Norska, která vyhrála i devátý závod v sezoně. Už v sobotu si dvacetiletá mistryně světa zajistila celkové prvenství.

Závody v Schonachu byly pro sdruženáře generálkou na mistrovství světa v klasickém lyžování v Planici, kde budou o medaile bojovat na přelomu února a března.