Hlavní obsah

Dubovská vyhrála v Klausbergu poprvé slalom Evropského poháru

13. 12. 2020 21:25

Lyžařka Martina Dubovská v neděli poprvé vyhrála slalom Evropského poháru a stala se šestou Češkou, které se to v tomto seriálu podařilo. V rakouském Klausbergu byla již v sobotu čtvrtá a dnes nenašla přemožitelku. V pořadí Evropského poháru, druhé úrovně pod Světovým pohárem, si polepšila na druhé místo.

Foto: Jussi Nukari, ČTK/AP

Česká lyžařka Martina Dubovská na archivním snímku.Foto: Jussi Nukari, ČTK/AP

Článek

Dubovská zaútočila z páté příčky po prvním kole, na čelo ztrácela 29 setin sekundy. "Jsem šťastná, konečně se mi to podařilo, protože tohle jsem hodně chtěla. Vyhrát Evropský pohár byl můj cíl nebo jeden z cílů mé kariéry, takže mám velkou radost a je to super," řekla osmadvacetiletá lyžařka.

"Ve druhém kole se mi zdálo, že trať byla lepší, tak jsem se do toho pořádně opřela, ale taky jsem nějaké chyby dělala a říkala si, že jsem na mezičase byla trochu pomalejší, ale konečně mi po osmi závodních jízdách, počítáno i se svěťákem v Levi, vyšel nájezd do roviny," dodala.

Triumfem v EP napodobila Gabrielu Capovou, Kryštofa Krýzla, Šárku Strachovou, Evu Kurfürstovou a Petra Záhrobského. Capová při návratu po zranění v Klausbergu ani jeden slalom nedokončila.

EP ve sjezdovém lyžování v Klausbergu (Rakousko) - sobota:
Ženy - slalom:
1. Dellaová Meaová (It.)1:26,94
2. Hilzingerová (Něm.)-0,37
3. Rossettiová (It.)-0,40
4. Dubovská (ČR)-0,46
EP ve sjezdovém lyžování v Klausbergu (Rakousko)  - neděle:
Ženy - slalom:
1. Dubovská (ČR)1:28,21
2. Dellaová Meaová (It.)-0,16
3. Sporerová (Rak.)-0,31

Reklama

Sdílejte článek