Shiffrinová má 90. výhru, Dubovská obsadila ve slalomu v Killingtonu 26. místo

Lyžařka Martina Dubovská po nevydařeném druhém kole obsadila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu 26. místo. Vyhrála domácí Američanka Mikaela Shiffrinová a připsala si 90. vítězství v kariéře, kterým vylepšila svou rekordní bilanci.

Martina Dubovská na archivním snímku.

Obhájkyně velkého i malého glóbu Shiffrinová byla v obou kolech nejrychlejší a výhru před domácími fanoušky bouřlivě oslavila. Pro vítězství si dojela s náskokem pěti setin před Petrou Vlhovou ze Slovenska, třetí Wendy Holdenerová ze Švýcarska už ztratila sekundu.

Jednatřicetiletá Dubovská byla po prvním kole sedmá a od šesté příčky, která je jejím životním maximem, ji dělilo pouhých pět setin. Druhé kolo však nezvládla a po druhé nejpomalejší jízdě se propadla na konečnou 26. příčku.

Česká lyžařka zaznamenala nejhorší výsledek ve Světovém poháru za poslední tři roky. V závodech, které dokončila, byla Dubovská horší naposledy v listopadu 2020 v paralelním slalomu v rakouském středisku Lech/Zürs, kde obsadila 33. příčku.

Druhá česká reprezentantka v Killingtonu Elese Sommerová nedokončila první kolo.