Granerud v Klingenthalu prodloužil vítěznou sérii o čtvrtý závod

Klingenthal

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud nenašel ani v druhé víkendové soutěži v Klingenthalu přemožitele, vyhrál čtvrtý závod Světového poháru za sebou a celkově desátým triumfem si upevnil vedení v seriálu. Před Němcem Markusem Eisenbichlerem, který dnes neudržel vedení z prvního kola a skončil třetí, vede v průběžném hodnocení už o 429 bodů.

Viktor Polášek při kvalifikaci v Ga-Pa. Archivní foto

Granerud tentokrát ve finále útočil ze druhého místa a těsnou soutěž zvládl. Díky skokům 136 a 140,5 metru porazil o sedm desetin bodu druhého Slovince Boru Pavlovčiče, který se na stupně vítězů vyšvihl díky finálovému pokusu 146 metrů z šesté příčky. V polovině závodu těsně vedoucí mistr světa Eisenbichler nakonec na vítězství ztratil 2,8 bodu.

Českým skokanům Čestmíru Kožíškovi a Viktoru Poláškovi se v Klingenthalu ani napodruhé nepodařilo postoupit a opět zůstali daleko za bodovanou třicítkou. Kožíšek obsadil se skokem 114 metrů 44. místo, Polášek (108,5 m) skončil o dvě místa za ním.

Do konce sezony je v kalendáři SP naplánováno ještě devět závodů.