Janatová doběhla na padesátce na Holmenkollenu devatenáctá, vyhrála Karlssonová

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Janatová obsadila v závodě Světového poháru na 50 km klasicky na slavném Holmenkollenu 19. místo. Podruhé na prestižní adrese vyhrála švédská reprezentantka Frida Karlssonová.

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová na ilustračním snímku.

Šestadvacetiletá Janatová doběhla do cíle se ztrátou osm a půl minuty. Pro českou závodnici šlo o premiéru nejen na padesátce, ale i na Holmenkollenu, kde v neděli čeká závod na 50 km muže za účasti Michala Nováka s Adamem Fellnerem.

Karlssonová zvítězila s náskokem jedné minuty a 19 sekund před krajankou Ebbou Anderssonovou, třetí byla Němka Katharina Hennigová. Čtyřiadvacetiletá Švédka na Holmenkollenu triumfovala už podruhé a navázala na vítězství z roku 2020. Vedoucí žena Světového poháru Jessie Digginsová z USA doběhla jedenáctá.