Janatové po povedeném sprintu desítka klasicky na MS nevyšla

3. 3. 2020 13:52

Po útoku na medaili ve sprintu Kateřině Janatové distanční závod na mistrovství světa běžců na lyžích do 23 let nevyšel. Deset kilometrů klasickou technikou dokončila v těžkých podmínkách v německém Oberwiesenthalu na 23. místě. V nedělním sprintu doběhla pátá.

Česká běžkyně Kateřina Janatová během závodu na 10 km v rámci SP v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

"Jsem zklamaná sama ze sebe. Ještě k tomu tyhle podmínky... Pro mě na klasiku jakmile není stoprocentní odraz, tak s tím mám velký problém. Chtěla jsem jet na top deset a myslím si, že na to rozhodně mám, ale bohužel," řekla Janatová v rozhovoru pro Českou televizi.

Dvaadvacetiletá česká lyžařka ztratila dvě minuty a 22 sekund na vítěznou Švédku Ebbu Anderssonovou. Mezi muži byl na patnáctce klasicky z českých reprezentantů nejlepší pětadvacátý Tomáš Kalivoda. Zlato získal Rus Sergej Ardašev.

Kategorii lyžařů do 23 ještě čeká závod volně s hromadným startem a na závěr šampionátu v sobotu premiérové mix štafety.

Mistrovství světa v klasickém lyžování závodníků do 23 let v Oberwiesenthalu (Německo):