Janatové po povedeném sprintu desítka klasicky na MS nevyšla

Po útoku na medaili ve sprintu Kateřině Janatové distanční závod na mistrovství světa běžců na lyžích do 23 let nevyšel. Deset kilometrů klasickou technikou dokončila v těžkých podmínkách v německém Oberwiesenthalu na 23. místě. V nedělním sprintu doběhla pátá.

Česká běžkyně Kateřina Janatová během závodu na 10 km v rámci SP v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě.

"Jsem zklamaná sama ze sebe. Ještě k tomu tyhle podmínky... Pro mě na klasiku jakmile není stoprocentní odraz, tak s tím mám velký problém. Chtěla jsem jet na top deset a myslím si, že na to rozhodně mám, ale bohužel," řekla Janatová v rozhovoru pro Českou televizi.

Dvaadvacetiletá česká lyžařka ztratila dvě minuty a 22 sekund na vítěznou Švédku Ebbu Anderssonovou. Mezi muži byl na patnáctce klasicky z českých reprezentantů nejlepší pětadvacátý Tomáš Kalivoda. Zlato získal Rus Sergej Ardašev.

Kategorii lyžařů do 23 ještě čeká závod volně s hromadným startem a na závěr šampionátu v sobotu premiérové mix štafety.

Mistrovství světa v klasickém lyžování závodníků do 23 let v Oberwiesenthalu (Německo):