Hlavní obsah

Koudelka si po pauze zaskáče v Ga-Pa, pak bude trénovat

30. 12. 2013 14:28

Zdravotní stav skokana na lyžích Romana Koudelky se zlepšil natolik, že zasáhne do druhého závodu Turné čtyř můstků. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant nahradí Martina Cikla v úterní kvalifikaci v Garmisch-Partenkirchenu.

Foto: Martin Malý

Roman Koudelka

Článek

"Mám opožděný Vánoce: jedu do Ga-Pa a budu startovat v kvalifikaci," napsal Koudelka s nadšením na svém facebookovém profilu. "Chci zkusit konečně i závodění, ale nedělám si velké plány. Potřebuji dohnat tréninkové manko a bez ohledu na výsledek po Ga-Pa jedu domů k dalšímu tréninku. Příště budu závodit až v polovině ledna," uvedl.

Koudelka měl dva a půl měsíce zdravotní problémy. Trápí ho zejména krční páteř, ale také ho často bolela hlava a měl potíže s bušením srdce. Po letní Grand Prix, v které byl i třetí ve Wisle, chyběl na můstcích od začátku Světového poháru.

Minulý týden to vypadalo, že Turné čtyř můstků vynechá, jeho stav se však zlepšil a v pondělí skákal v Ramsau. "Absolvoval jsem několik tréninkových skoků a cítím se zdravotně OK," uvedl Koudelka.

"Rozhodl se sám, že si chce skočit na oblíbeném můstku," přidal sportovní ředitel skokanského úseku lyžařského svazu Rostislav Jozífek. V Ga-Pa skončil Koudelka, pátý muž předminulého Turné čtyř můstků, nejlépe čtvrtý v roce 2008. V roce 2012 tam byl osmý.

Po závodu v Garmisch-Partenkirchenu se do sestavy kouče Davida Jiroutka vrátí Cikl a absolvuje rakouskou část miniseriálu.

Vrcholem letošní sezony je únorová olympiáda a následné mistrovství světa v letech na lyžích, které bude v polovině března hostit Harrachov.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.