Kristoffersen vyhrál další slalom, triumfoval i ve Schladmingu

Norský lyžař Henrik Kristoffersen vyhrál šestý ze sedmi slalomů v této sezóně Světového poháru. V rakouském Schladmingu zvítězil o 61 setin sekundy před domácím Marcelem Hirscherem, který přitom byl po úvodním kole až dvaadvacátý. Třetí skončil Rus Alexandr Chorošilov, jenž ve Schladmingu triumfoval před rokem.

Nor Henrik Kristoffersen slavil ve Schladmingu další triumf ve slalomu SP.

Kryštof Krýzl se do druhého kola neprobojoval. Na postupující třicítku ztratil více než sekundu a obsadil 35. místo.

Úvodní kolo nejlépe vyšlo Němci Felixi Neureutherovi. Ten se mezi branky spustil jako první a jeho čas nikdo ze soupeřů nepřekonal. Vedl o 53 setin, jenže druhé kolo pak po chybě nedokončil.

Hirscher na něj v nepovedené první jízdě ztratil přes dvě a půl sekundy, ale po vynikajícím výkonu v druhém kole se na dlouho dostal do vedení a sesadil ho až vedoucí muž disciplíny Kristoffersen. Druhé místo nicméně Rakušana posunulo do čela průběžného pořadí SP před zraněného Nora Aksela Lunda Svindala.