Kristoffersen vyhrál potřetí v kariéře ve Světovém poháru hodnocení slalomu

Norský lyžař Henrik Kristoffersen vybojoval potřetí v kariéře malý křišťálový glóbus za slalom. Ve finále Světového poháru v Méribelu mu k zisku trofeje stačilo v závěrečném závodu sezony druhé místo za krajanem Atlem Liem McGrathem. V konečném pořadí disciplíny porazil dnes třetího Rakušana Manuela Fellera o 90 bodů.

Norský lyžař Henrik Kristoffersen

Kristoffersen šel do posledního závodu, v němž ještě mělo naději na malý glóbus celkem pět lyžařů, z nejvýhodnější pozice a roli favorita potvrdil. V prvním kole obsadil druhé místo a postavení uhájil. Feller po nevydařené úvodní jízdě ve finále zaútočil z desáté příčky, na zaváhání rivala, které by ho posunulo do čela konečného pořadí, ale čekal marně.

Sedmadvacetiletý Nor ovládl hodnocení slalomu po dvouleté pauze. Předtím trofej získal v letech 2016 a 2020, před dvěma lety navíc vybojoval malý glóbus i za obří slalom.

Druhým vítězstvím v kariéře uzavřel ve Francii Světový pohár McGrath, jenž po prvním kole figuroval na třetím místě. Šanci na kompletní norské stupně vítězů nezavršil v polovině závodu vedoucí Lucas Braathen. Nejbližší Kristoffersenův pronásledovatel v hodnocení slalomu se po zaváhání v 2. kole propadl na 11. místo.

Skvělým výkonem se naopak blýskl Španěl Joaquim Salarich, který se z poslední příčky po prvním kole vyšvihl nejlepším časem ve druhém na konečné páté místo. O místo před ním skončil Bulhar Albert Popov, jenž se díky druhému času ve druhé jízdě posunul z 22. pozice.