Ledecká se po nemoci vrátila do SP 17. místem ve sjezdu v Crans Montaně

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se po nemoci vrátila do lyžařského Světového poháru sedmnáctým místem ve sjezdu v Crans Montaně. Ve švýcarském středisku dnes nenavázala na vydařené tréninky, v nichž obsadila sedmou a první příčku, a ztratila 1,09 sekundy na vítěznou Švýcarku Laru Gutovou-Behramiovou. Ta si upevnila vedení v celkovém hodnocení Světového poháru před absentující Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká

Ledecká v elitním seriálu závodila poprvé od 27. ledna, kdy nedokončila sjezd v Cortině d'Ampezzo. O den později kvůli vleklé viróze nenastoupila do superobřího slalomu a odjela se léčit do Mnichova. Dnes stejně jako ostatní lyžařky absolvovala kratší trať, protože pořadatelé z bezpečnostních důvodů posunuli cíl sjezdu o několik bran výše.

Se startovním číslem 17 osmadvacetiletá česká reprezentantka hned v úvodu nabrala výraznou ztrátu. Pak sice několik desetin stáhla, ale v závěru její manko narostlo na více než sekundu. V cíli se zařadila na předposlední místo ze šestnácti lyžařek, které do té doby závod dokončily. Pak ji předjely ještě dvě soupeřky.

V Crans Montaně Ledecká nenavázala na čtyři umístění na stupních vítězů včetně jednoho triumfu ve sjezdu, které zde od roku 2020 vybojovala. Sedmnáctá příčka je jejím nejhorším umístěním v závodě SP v tomto středisku.

Švýcarské fanoušky potěšila domácí Gutová-Behramiová, si připsala 44. vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Porazila o 21 setin sekundy krajanku Jasmine Fluryovou a Rakušanku Cornelii Hütterovou, které se podělily o druhou příčku. V čele celkového hodnocení SP je o 105 bodů před Shiffrinovu, jež stále léčí zraněné koleno po těžkém pádu v lednovém sjezdu v Cortině d'Ampezzo.

Dvaatřicetiletá Švýcarka vedle velkého křišťálového glóbu, který už získala v roce 2016, útočí také na první triumf v hodnocení sjezdu. Posunula se na druhou příčku se ztrátou 41 bodů na Italku Sofii Goggiaovou, pro niž kvůli zlomenině nohy sezona předčasně skončila.

Další sjezd se v Crans Montaně pojede v sobotu. V neděli čeká lyžařky superobří slalom.