Hlavní obsah

Ledecká se po roce vrátí do Světového poháru na snowboardu

9. 12. 2021 12:26

Ester Ledecká se po roce vrátí do Světového poháru na snowboardu. Po závodech na lyžích v kanadském Lake Louise se nyní přesune na prkno a příští týden má v plánu paralelní obří slalom v italských střediscích Carezza a Cortina d'Ampezzo. Nejbližší program olympijské vítězky ČTK potvrdila její zastupující agentura Sport Invest.

Foto: Ivana Roháčková

Ester Ledecká během kvalifikace v rakouském Bad Gasteinu.Foto: Ivana Roháčková

Článek

Ledecká startovala ve Světovém poháru v paralelních slalomech na snowboardu naposledy loni v prosinci právě v Cortině, kde si připsala 19. vítězství v seriálu. Letos se začátkem března chystala v Rogle na mistrovství světa, ale kvůli zdravotním problémům tam nakonec nestartovala.

Paralelní obří slalom, v kterém bude v únoru obhajovat zlato na olympijských hrách v Pekingu, se v Carezze pojede ve čtvrtek 16. prosince a v Cortině d'Ampezzo o dva dny později. Další závod na snowboardu by měla Ledecká absolvovat 8. ledna ve švýcarském Scuolu.

Světový pohár v paralelních disciplínách na snowboardu začne o tomto víkendu v ruském Bannoye, ale tam ještě Ledecká nenastoupí. "Dlouho jsem teď na snowboardu nestála, tak se chci dobře připravit a být ready na Carrezu a Cortinu," řekla po lyžařských závodech v Lake Louise.

Snowboard tak aktuálně dostal přednost před lyžemi. Zlatá olympijská medailistka ze super-G z her v Pchjongčchangu 2018 vynechá o nadcházejícím víkendu dva superobří slalomy na lyžích ve Svatém Mořici i sjezd a super-G příští týden ve Val d'Isere. Na lyže by se v SP měla vrátit 13. ledna v rakouském Zauchensee a o týden později v Cortině d'Ampezzo.

Olympijskou sezonu začala Ledecká na lyžích minulý týden v Lake Louise, kde předloni vyhrála sjezd. Tentokrát dojela ve sjezdech dvanáctá a dvaadvacátá a v super-G třináctá.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •