Ledecká se v tréninku na sjezd SP ve Val d'Isere podělila o 17. místo

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se v jediném tréninku na sobotní sjezd Světového poháru ve Val d'Isere podělila o sedmnáctou příčku. Na nejrychlejší Ilku Štuhecovou ze Slovinska ztratila stejně jako Italka Nicol Delagová 1,71 sekundy.

Ester Ledecká na trati.

Nejvíce se Štuhecové přiblížily Švýcarky. Od druhého do čtvrtého místa se seřadily Jasmine Fluryová, Corinne Suterová a Lara Gutová-Berhamiová. Favorizovaná Italka Sofia Goggiaová ztratila bezmála sekundu a měla šestý čas. Vítězka nedělního sjezdu Mikaela Shiffrinová tentokrát nestartovala.

Lyžařky měly po zrušeném čtvrtečním tréninku jen jedinou šanci vyzkoušet si trať ve francouzském středisku, kde bude Ledecká pokračovat v návratu na závodní svahy. Minulý týden ve Svatém Mořici obsadila 23. příčku v superobřím slalomu a 22. místo ve sjezdu.

Zatímco ve Švýcarsku se jí nedařilo ani před zraněním, Val d'Isere už jí přineslo řadu úspěchů. V roce 2020 zde vyhrála super G a obsadila šestou a sedmou příčku ve sjezdu. Tentokrát je naplánovaný na sobotu sjezd a na neděli superobří slalom.