Lindvik vyhrál SP v Zakopaném, favoritům se v Polsku nedařilo

Norský skokan na lyžích Marius Lindvik vyhrál potřetí v kariéře závod Světového poháru. V Zakopaném porazil po prvním kole vedoucího Slovince Anžeho Lanišeka a vítězství slavil poprvé v sezoně. Třetí místo obsadil jeho krajan Robert Johansson. Čeští reprezentanti v Polsku nestartovali.

Norský skokan na lyžích Marius Lindvik.

Lindvik ve finále úspěšně zaútočil ze druhého místa po prvním kole a Lanišeka v těsném závodu porazil. Slovinec, jenž sahal po premiérovém vítězství v kariéře, prohrál o 2,3 bodu. Johansson ztratil dalších 1,3 bodu.

Nedařilo se favoritům. Lídr průběžného pořadí seriálu Halvor Egner Granerud z Norska obsadil až 23. místo. Před druhým Němcem Markusem Eisenbichlerem, který dnes byl osmý, ale má dál suverénní náskok 240 bodů. Domácí hvězda a vítěz nedávného Turné čtyř můstků Kamil Stoch skončil jedenáctý a v SP je dál třetí.