Hlavní obsah

Norští běžci na lyžích se kvůli koronaviru nezúčastní SP v Česku

28. 1. 2021 18:01Aktualizováno 28. 1. 2021 18:25

Norští běžci na lyžích se kvůli obavě z nákazy koronavirem při cestování v Evropě a situaci v Česku nezúčastní únorového Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Oznámili to v tiskové zprávě.

Foto: Jussi Nukari, ČTK/AP

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová.Foto: Jussi Nukari, ČTK/AP

Článek

"Cestování mezi evropskými zeměmi během pandemie stále přináší vysoké riziko nákazy a míra infekce v Česku je vysoká," řekl šéflékař Norské lyžařské asociace Öystein Andersen. "Hlavní byla obava možnosti nakažení koronavirem v Novém Městě na Moravě," konstatoval manažer norských běžců Espen Bjervig.

Závody ve Vysočina Areně nebudou zdaleka prvními v této sezoně, které norská reprezentace v čele s hvězdami Therese Johaugovou a Johannesem Hösflotem Klaebem vynechá. Kvůli obavám z koronaviru nestartovala koncem roku v Davosu a Drážďanech a nezúčastnila se ani etapového Tour de Ski.

O víkendu startovali Norové ještě bez Klaeba v Lahti. Nyní se chystají závodit ve Falunu, ale na generálku před mistrovstvím světa do Nového Města na Moravě nepřijedou. "I když rozhodnutí norské reprezentace vzhledem k epidemické situaci a blížícímu se mistrovství světa chápeme, její neúčast nás mrzí. A to zejména s ohledem na to, že jsme od nich měli příslib, že do Nového Města na Moravě reprezentanty vyšlou," uvedl pro ČTK Lukáš Sacher, ředitel běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR.

"Nic to ovšem nemění na tom, že se ve Vysočina Areně uskuteční skvělé závody, které budou posledním testem před začátkem mistrovství světa a na kterých se představí celá řada velkých hvězd světového lyžování," řekl Sacher.

Pořadatelé SP na Vysočině ve středu oznámili, že získali od ministerstva zdravotnictví výjimku pro konání závodů za přísných hygienických opatření. V programu 83. ročníku tradiční Zlaté lyže jsou 20. a 21. února klasické sprinty a distanční závody na 10 km žen a 15 km mužů volnou technikou.

Reklama

Sdílejte článek