Hlavní obsah

Obří dron při slalomu málem zasáhl Hirschera. Vše vyšetříme, slíbila FIS

23. 12. 2015 10:34

Mezinárodní lyžařská federace FIS slíbila důkladné vyšetření pádu dronu při úterním večerním slalomu Světového poháru v Madonně di Campiglio. Dálkově řiditelný letoun s kamerou jen těsně minul ve druhém kole Rakušana Marcela Hirschera, který obsadil v závodě druhé místo za suverénním vítězem Henrikem Kristoffersenem z Norska. Společnost Infront, která má vysílací práva na Světový pohár, už se Hirscherovi a FIS za incident omluvila.

Foto: Bobby Yip, Reuters

Létající dron. Ilustrační foto.Foto: Bobby Yip, Reuters

Článek

"Bude provedena technická analýza a co nejdříve poskytneme další informace," uvedla společnost v prohlášení.

Zatímco v Rakousku, Německu či Švýcarsku drony při závodech nad lidmi létat nesmějí, v Itálii je to povoleno. Podle závodního ředitele FIS Markuse Waldnera souhlasili pořadatelé s tím, že dron se bude pohybovat v koridoru u trati. "Ale létal pořád dál. Určitě to bude mít následky. Těsně jsme unikli katastrofě," řekl Waldner bezprostředně po závodě. Nehodu dronu označil za sprosťárnu.

Dron dopadl kousek za Hirschera a rozbil se napadrť. "Trochu jsem to vnímal. Je to naprostá drzost. Člověk nesmí myslet na to, co se mohlo stát," řekl celkový vítěz Světového poháru z minulých čtyř sezón a přidal vzkaz pořadatelům. "Dávejte větší pozor, prosím."

Šéf organizačního výboru Lorenzo Conci uvedl, že pořadatelé na nehodě nenesou vinu. "Neměli jsme na to žádný vliv. Za drony nese zodpovědnost majitel vysílacích práv Infront," řekl Conci. "Jsem v šoku, měli jsme velké, opravdu velké štěstí. Omluvil jsem se Marcelu Hirscherovi i předsedovi rakouského svazu," prohlásil.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?