Obří slalom v Tremblantu vyhrála Italka Brignoneová a má první triumf v sezoně

Italská lyžařka Federica Brignoneová vyhrála obří slalom v kanadském Tremblantu. Trojnásobná olympijská medailistka si připsala si první vítězství v nové sezoně Světového poháru.

Italská lyžařka Federica Brignoneová v akci

Třiatřicetiletá Brignoneová za výhrou vykročila v prvním kole, ve kterém se nejlépe vyrovnala se špatnou viditelností zejména v horní části trati. Vedení poté uhájila i ve druhém kole, ve kterém zajela třetí nejrychlejší čas.

Pro celkově 22. vítězství v kariéře si dojela s náskokem dvou desetin před Petrou Vlhovou ze Slovenska. Úřadující šampionka Světového poháru Američanka Mikaela Shiffrinová na třetí příčce zaostala o 29 setin a vede celkové pořadí o 64 bodů před Vlhovou.

Čtvrtá skončila loňská olympijská vítězka Švédka Sara Hectorová a až páté místo obsadila obhájkyně malého glóbu a vítězka obou obřích slalomů v dosavadním průběhu sezony Lara Gutová-Behramiová. Švýcarská lyžařka na Brignoneovou ztratila 59 setin.

Jediná česká reprezentantka na startu Adriana Jelínková skončila i při pátém startu v sezoně v prvním kole. Osmadvacetiletá lyžařka obsadila 31. místo a od postupové třicítky ji dělily pouhé čtyři setiny.

V Tremblantu v Québecu, kde se jede Světový pohár podruhé v historii 40 let po debutu v roce 1983, je na programu druhý obří slalom v neděli.