Odermatt uhájil v Schladmingu neporazitelnost v obřím slalomu

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál i pátý obří slalom v sezoně Světového poháru a upevnil si vedení v průběžném hodnocení seriálu i disciplíny. Ve Schladmingu sice po první jízdě figuroval až na jedenáctém místě, nejrychlejším časem druhého kola ale smazal takřka sekundové manko na vedoucího Manuela Fellera a domácího favorita porazil o pět setin. Třetí skončil Slovinec Žan Kranjec.

Śvýcar Marco Odermatt slaví ve Schladmingu triumf v obřím slalomu.

Šestadvacetiletý Odermatt potvrdil, že momentálně nemá v obřím slalomu konkurenci. Úřadující olympijský vítěz a mistr světa v této disciplíně sice po velké chybě v úvodním kole nabídl soupeřům šanci, agresivní a čistou druhou jízdou ale nakonec prodloužil vítěznou sérii. V obřím slalomu vyhrál v součtu s minulou sezonou už osmkrát v řadě, sérii umístění na stupních vítězů protáhl už na 22 závodů.

Feller, jenž v této sezoně kraluje slalomářům, držel pod umělým osvětlením na sjezdovce Planai naději na premiérové vítězství v obřím slalomu až do posledního mezičasu. Nakonec ale na suveréna disciplíny těsně nestačil.

Třetí Kranjec za vítězem zaostal o 29 setin. Obhájce loňského prvenství Loic Meillard, jenž po prvním kole figuroval na druhém místě, klesl až na pátou příčku se ztrátou 56 setin na vítězného krajana.