Slovinec Zajc vyhrál druhý závod SP v letech na lyžích v Oberstdorfu, Češi se nekvalifikovali

Slovinec Timi Zajc vyhrál druhý závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu a navázal na sobotní třetí místo. V hodnocení disciplíny se srovnal v čele s Rakušanem Stefanem Kraftem, jenž byl naopak po úvodním vítězném představení na německém můstku dnes třetí. Druhé místo obsadil Polák Piotr Žyla.

Slovinec Timi Zajc vyhrál druhý závod SP v letech na lyžích v Oberstdorfu.

V boji o velký křišťálový glóbus si polepšil Rjoju Kobajaši. Japonský lídr pořadí SP skončil šestý, o tři příčky před svým rivalem Karlem Geigerem z Německa, a před závěrečnými dvěma závody v Planici zvýšil náskok o jedenáct bodů na 66 bodů.

Čeští reprezentanti Čestmír Kožíšek a František Lejsek neuspěli v odpolední kvalifikaci a stejně jako v sobotu do závodu nepostoupili.

Zajc se na první místo posunul díky letu dlouhému 232 metrů ve druhém kole ze sedmé příčky po úvodním pokusu. Žyla, který v polovině závodu vedl, zapsal 221 metrů a o 6,8 bodu se Slovincem prohrál. Světový rekordman a bronzový medailista z nedávného mistrovství světa ve Vikersundu Kraft uhájil třetí příčku.