Polášek zvládl kvalifikaci na sobotní závod SP v Nižním Tagilu

Nižnij Tagil

Skokan na lyžích Viktor Polášek vstoupil do olympijské sezony úspěšně zvládnutou kvalifikací na sobotní závod Světového poháru v Nižním Tagilu. Druhý český reprezentant Čestmír Kožíšek v Rusku na postup do úvodní soutěže seriálu nedosáhl.

Zleva reprezentanti ve skoku na lyžích Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka. Ilustrační foto.

Polášek skočil 108,5 metru, obsadil 38. místo a může se těšit na boj o body. Kožíškovi se kvalifikační pokus nevydařil, zapsal jen 97,5 metru a skončil na 57. příčce. Od postupu ho dělilo 11,3 bodu.

Nejdelší pokus v kvalifikaci předvedl Polák Kamil Stoch, který doletěl na 135 metrů. Druhý Slovinec Anže Lanišek skočil 129, Rakušan Daniel Huber zapsal o metr a půl méně. Obhájce prvenství ve Světovém poháru Nor Halvor Egner Granerud, který ovládl i letní Grand Prix, byl s pokusem 115 metrů čtyřiadvacátý.

Ve zhoršujících se větrných podmínkách se do postupové padesátky nevešel například úřadující mistr světa na velkém můstku Stefan Kraft, jenž přitom těsně před kvalifikací vyhrál druhý trénink. Pod čarou skončili i Domen Prevc či Timi Zajc.