Pro vítězství v super-G v Cortině si dojela norská lyžařka Mowinckelová

Norská lyžařka Ragnhild Mowinckelová vyhrála superobří slalom v Cortině d'Ampezzo a připsala si třetí vítězství ve Světovém poháru. Druhá skončila Rakušanka Cornelia Hütterová, třetí Italka Marta Bassinová.

Ragnhild Mowinckelová slavící výhru ve finiši.

Mowinckelová zvítězila s náskokem tří desetin sekundy před Hütterovou, Bassinová zaostala o 47 setin. Třicetiletá Norka se teprve podruhé v sezoně dostala na stupně vítězů, jejím maximem dosud byla třetí příčka ze super-G v Lake Louise.

Celkově si ve Světovém poháru Mowinckelová připsala třetí vítězný závod v kariéře a ujala se vedení v průběžném hodnocení super-G. Poprvé triumfovala už v roce 2018 v obřím slalomu v Ofterschwangu a loni v březnu ovládla závěrečný superobří slalom sezony v Courchevelu.

Až na sedmé příčce skončila americká hvězda Mikaela Shiffrinová a stále tak čeká na rekordní 83. pohárový triumf. Další příležitost bude mít vedoucí žena Světového poháru v úterý v obřím slalomu v Kronplatzu. Dnes za Mowinckelovou zaostala o 62 setin.