Hlavní obsah

První obří slalom SP v sezoně vyhrála v Killingtonu Gutová-Behramiová

26. 11. 2022 17:46Aktualizováno 26. 11. 2022 20:08

První obří slalom sezony Světového poháru vyhrála v Killingtonu Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Jednatřicetiletá mistryně světa porazila v těžkých, větrných podmínkách, kvůli nimž se jelo na zkrácené trati, o sedm setin Italku Martu Bassinovou. Třetí skončila s odstupem dvou desetin olympijská šampionka Sara Hectorová ze Švédska, jež závod vedla po prvním kole.

Foto: Erich Schlegel, Reuters

Švýcarka Lara Gutová-Behramiová na trati obřího slalomu při SP v Killingtonu.Foto: Erich Schlegel, Reuters

Článek

Zklamáním skončil start v domácím prostředí pro obhájkyni celkového prvenství v SP Mikaelu Shiffrinovou. Americká hvězda figurovala po první jízdě na desátém místě a ve finále si ještě o tři pozice pohoršila. Na Gutovou-Behramiovou, která vybojovala 35. vítězství v SP v kariéře, ztratila 1,40 sekundy.

Díky vítězství v obou slalomech z minulého týdne v Levi, které byly dosud jedinými odjetými závody žen této sezony, se ale Shiffrinová udržela v čele celkového pořadí. Před Slovenkou Petrou Vlhovou, která dnes dojela čtvrtá, vede o 50 bodů.

České reprezentantky Adriana Jelínková a Elese Sommerová ve Vermontu neuspěly. Brněnská rodačka Jelínková v prvním závodu v SP v českých barvách po jarním přestupu z nizozemské reprezentace obsadila 45. místo a od finálové třicítky ji dělila více než sekunda. Elese Sommerová jízdu stejně jako minulý týden při slalomech ve Finsku nedokončila.

Foto: Erich Schlegel, Reuters

Švédka Sara Hectorová na trati obřího slalomu SP v Killingtonu.Foto: Erich Schlegel, Reuters

V neděli je v Killingtonu na program třetí slalom. V něm si může Shiffrinová spravit chuť a zaútočit na 77. triumf v SP. Ve své nejoblíbenější disciplíně už v domácím prostředí v minulosti pětkrát zvítězila.

Reklama

Související témata: