Hlavní obsah

Samková vykročila za obhajobou triumfu v SP výhrou v Montafonu

13. 12. 2019 13:53

Snowboardcrossařka Eva Samková vykročila za obhajobou triumfu ve Světovém poháru výhrou v Montafonu. Úřadující mistryně světa dnes v Rakousku vyhrála všechny jízdy a připsala si čtrnácté vítězství v elitním seriálu.

Foto: facebook/Czech SBX team

Eva Samková mohla být se svým výkonem spokojenáFoto: facebook/Czech SBX team

Článek

Olympijská šampionka ze Soči zahájila sezonu tak, jak tu minulou skončila. V součtu se závěrem uplynulého ročníku vyhrála třetí závod za sebou. V Montafonu ovládla už kvalifikaci a hladce prošla až do finále.

Na relativně krátké trati s velkou hustotou boulí, ve kterých je silná, pak absolvovala velmi vyrovnaný závod o zlato. V něm na ni po startu dotírala olympijská šampionka z Pchjongčchangu Michela Moioliová z Itálie, ale česká reprezentantka jí ujela.

V cílové rovince pak v protivětru a v čerstvém sněhu, který padal na trať, nápor soupeřek ustála. "Bylo to hodně natěsno. Myslím, že kdyby to bylo o dvacet metrů delší, tak bych byla třeba čtvrtá," komentovala dojezd v televizním rozhovoru v cílovém prostoru. "Fakt jsem se bála, že to nedám. Snažila jsem se dělat nejmenší, co to šlo, tlačila jsem boule do finiše. V první chvíli jsem si ani nebyla jistá, jestli jsem vyhrála," doplnila na facebooku.

Moioliová uhájila druhou příčku, třetí skončila Australanka Belle Brockhoffová. Australančin úspěch Samkovou potěšil. "Vrátila se po dvou letech po těžkém zranění a hned měla pódium, to jsem byla taky ráda. Byla tu super atmoška, byla jsem moc spokojená," pochvalovala si Češka.

S výhrou v malém finále se musela spokojit americká legenda Lindsey Jacobellisová, s níž Samková v minulém ročníku do posledního závodu bojovala o svůj druhý křišťálový glóbus.

Tentokrát si šestadvacetiletá Češka hned udělala náskok v průběžném pořadí. "Je to úžasné, protože při prvním Světovém poháru nikdy nevíte. Nikdy nevíte, jak na tom ostatní jsou," řekla Samková.

Trenér Marek Jelínek vedle jejího výkonu vyzdvihl i práci servisu. "To, na čem Evka pojede, se rozhodovalo až v posledních minutách. Tomáš Kašpar testoval vosky v průběhu jízd a zvolili určitě tu nejlepší mázu, kterou mohli, protože Evka přes velký protivítr a s tím, že protahovala hluboký sníh, udržela vedoucí pozici. Bylo to fakt obdivuhodné," řekl.

Druhá česká reprezentantka ve vyřazovacích jízdách Vendula Hopjáková po pádu nedokončila čtvrtfinále, ve kterém se pohybovala na čtvrté pozici. Obsadila čtrnácté místo.

Mužský závod ovládl domácí Alessandro Hämmerle, který stejně jako Samková obhajuje triumf v SP. Čeští reprezentanti Matouš Koudelka a Jan Kubičík nepostoupili z kvalifikace.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):
Muži:
1. Hämmerle (Rak.)
2. Bolton (Austr.)
3. Visintin (It.)
4. Eguibar (Šp.)
...v kvalifikaci 40. Koudelka, 55. Kubičík (oba ČR).
Ženy:
1. Samková (ČR)
2. Moioliová (It.)
3. Brockhoffová (Austr.)
4. Bankesová (Brit.)
...14. Hopjáková (ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články