Silvestrovské turné skokanek na lyžích vyhrála Rakušanka Pinkelnigová

Silvestrovské turné skokanek na lyžích vyhrála Rakušanka Eva Pinkelnigová. Vedoucí žena Světového poháru potvrdila své celkové vítězství v závěrečném závodu ženské obdoby Turné čtyř můstků v Ljubnu. Klára Ulrichová v neděli obsadila 35. místo a prodloužila tak čekání na první body českých žen v sezoně.

Česká skokanka na lyžích Anežka Indráčková. (ilustrační foto)

Čtyřiatřicetiletá Pinkelnigová vyhrála ze čtyř závodů tři: oba na domácím můstku ve Villachu a dnešní finále. Pouze na Silvestra ji v Ljubnu těsně porazila Norka Anna Odine Strömová, které dnes prohru oplatila a v celkovém hodnocení miniseriálu ji porazila výrazně o 26,3 bodu.

Za celkový triumf dostala Pinkelnigová 20 000 eur a zlatou sovu, vítěz mužského Turné obdrží 100 000 franků (zhruba 101 tisíc eur) a zlatého orla. Plnohodnotného Turné čtyř můstků se ženy dočkají nejdříve v sezoně 2024/25.