Sjezd v Kitzbühelu vyhrál jako třetí Francouz v historii Sarrazin

První ze dvou sjezdů Světového poháru v Kitzbühelu vyhrál francouzský lyžař Cyprien Sarrazin, jenž prožívá ve 29 letech životní sezonu. Na náročné sjezdovce Streif si připsal druhou sjezdovou výhru v ročníku a zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus za hodnocení královské disciplíny.

Francouzský lyžař Cyprien Sarrazin se raduje v cíli.

Sarrazin byl na klasické trati na Hahnenkammu nejrychlejší až v posledním sektoru a do cíle dojel s náskokem 0,05 sekundy před Florianem Schiederem. Ital byl v Kitzbühelu druhý i loni, jindy se na stupně vítězů nedostal. Před kometou této sezony Sarrazinem dosáhli z Francouzů v Kitzbühelu na výhru jen legendární Jean-Claude Killy (1967) a dvakrát Luc Alphand (1995 a 1997).

Třetí místo obsadil s odstupem 34 setin za Sarrazinem lídr Světového poháru i disciplíny Marco Odermatt, jenž vyhrál minulý týden oba sjezdy na domácí půdě ve Wengenu. Švýcarský lyžař si připsal svůj nejlepší výsledek v Kitzbühelu, Američana Ryana Cochrana-Sieglea odsunul mimo pódium o setinu sekundy.

Sarrazin, jenž před touto sezonou nikdy nebyl na stupních vítězů v rychlostním závodu, navázal na prosincový triumf z Bormia a vítězství ze super-G ve Wengenu. Na Lauberhornu byl rodák z Gapu v obou sjezdech druhý za Odermattem a v pořadí disciplíny na Švýcara ztrácí jen 26 bodů. V celkovém hodnocení má před druhým Sarrazinem úřadující dvojnásobný vítěz obří náskok 516 bodů.

Závod začal s hodinovým zpožděním oproti plánu kvůli lehkému sněžení a špatné viditelnosti. Nejlepší sjezdaři odjeli závod na 3312 metrů dlouhé trati v dobrých podmínkách, s postupem času se ale začala viditelnost zhoršovat.

Druhý sjezd se v Kitzbühelu jede v sobotu, program zakončí v neděli slalom. Jan Zabystřan v Rakousku nestartuje, podle České televize si ve Wengenu poranil postranní vazy v kolenu. Do sezony by se ale nejlepší český sjezdař měl ještě vrátit.