Skokan Kobajaši vyhrál v Klingenthalu druhý závod v sezoně, Polášek nebodoval

Klingenthal

Druhý závod Světového poháru skokanů na lyžích v Klingenthalu vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši před pěticí Norů. Viktor Polášek obsadil v prvním kole 49. místo a ani v sedmém závodu sezony tak nezískal první body pro českou reprezentaci.

Viktor Polášek při závodu SP ve Wisle.

Pětadvacetiletý Kobajaši vedl už po úvodním skoku a po pokusech 129,5 a 139 m dosáhl na druhé vítězství v sezoně. Po tom prvním před dvěma týdny v Ruce měl pozitivní test na koronavirus a po vynechaných dvou individuálních závodech se vrátil až nyní v Klingenthalu.

Šampion Turné čtyř můstků a Světového poháru z roku 2019 vyhrál o 2,6 bodu před Norem Danielem-Andrém Tandem, třetí byl Marius Lindvik.

Závod v domácím prostředí se nepovedl lídrovi SP Karlu Geigerovi, jenž byl až dvaadvacátý, ale udržel si žluté číslo. Ještě hůř dopadl vítěz sobotního závodu Stefan Kraft z Rakouska, který obsadil 26. pozici.

Jediný český reprezentant Polášek skočil v prvním kole 103 metry a byl poslední 49. mezi klasifikovanými skokany.

Světový pohár pokračuje příští víkend generálkou na Turné ve švýcarském Engelbergu.