Slovinští skokani vyhráli doma v Planici poprvé v historii MS závod družstev

Slovinští skokani na lyžích využili domácího prostředí v Planici k prvnímu vítězství v závodu družstev v historii mistrovství světa. Stříbro získali Norové, bronz olympijští šampioni Rakušané.

Radost slovinských skokanů na lyžích ze zlata na domácím MS.

Čeští skokani poprvé v historii šampionátů družstvo nepostavili, ve Slovinsku startovali v předchozích závodech pouze Roman Koudelka a Radek Rýdl.

Historický titul pro Slovinsko vybojovali Lovro Kos, Žiga Jelar, Timi Zajc a Anže Lanišek. Zajc získal druhé zlato ve dvou dnech po pátečním triumfu v individuálním závodu.

Lanišek jako poslední startující ustál tlak po vydařeném pokusu norského lídra Světového poháru Halvora Egnera Graneruda a před 5000 diváků zajistil domácímu družstvu výhru o 12,9 bodu. Rakousko na třetím místě ztratilo už výrazných 39,5 bodu. Obhájci zlata z Oberstdorfu 2021 Němci skončili pátí, čtvrté místo obsadili Poláci.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v neděli zakončí maraton běžců na 50 km klasickou technikou.